- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

USB-C Multiport Mini Dock with Power Pass-Through, 6-in- Multi-function Dock - includes an HDMI,SD/Micro PD port and two USB3.2 Gen1 Type-A ports, Support USB Power Delivery 2.0 for laptop charging up to 60W via USB-C PD power adapter-power profiles include 5V, 12V, 15V, 20V, Supports upto 4K(3840x2160)@30Hzresolution for superior video output
(UH3239-AT)
Specifications
| Compatible Size | All sizes |
| Product Type | Mini Dock |
| Warranty | 2 Years |
| Cable Length | 55cm |
| Computer Connections | 1 |
| Power Consumption | DC5V:15WBTU |
| System Requirements | Windows 10 or later, USB-C enabled computer with DP Alt Mode* * With Intel 7th-Generation Core Processor (Kaby-Lake) and above. More info about CPU generation, please ?nd: https://www.intel.com/content/www/us/en/processors/processor-numbers.html Mac OS X 10.12 or later, USB-C enabled computer iPadOS 13.1 or later, iPad Pro (USB-C) |
| Video Resolution | 3840 x 2160@30Hz |
| SKU | UH3239-AT |
| Barcode # | 672792012457 |
| Brand | ATEN |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
Manufacturer Warranty : 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





