Don't pay: $54.50
$32.00
SAVE $22.50 (41%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Belkin USB-C to HDMI Adapter with PD Pass-Through
(AVC002BTBK)
Physical Characteristics
| Length | 191.5 mm |
| Height | 14 mm |
| Width | 59 mm |
Technical Information
| Features | Plug and Play |
| USB- Power Delivery (USB PD) | |
| Charging | |
| Connector Type on First End | USB Type C - Male |
| Connector Type on Second End | USB Type C Power - Female |
| HDMI Digital Audio/Video - Female | |
| Maximum Resolution Supported | 3840 x 2160 |
| Adapter Type | HDMI/USB-C |
| Connector on First End Details | 1 x Type C USB Male |
| Connector on Second End Details | 1 x HDMI Digital Audio/Video Female |
| 1 x USB Type C Power Female |
General Information
| Product Type | A/V Adapter |
| Manufacturer Website Address | http://www.belkin.com/au |
| Manufacturer | Belkin International, Inc |
| Product Name | USB-C to HDMI + Charge Adapter |
| Brand Name | Belkin |
| SKU | AVC002BTBK |
| Barcode # | 745883799060 |
| Brand | BELKIN |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
MANUFACTURER WARRANTY
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





