- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
*Host Interface: USB Type C
*Device interface: HDMI
*Connectors: Video output: HDMI female Connecter; Host input: USB Type C male Connecter
*Supported Resolutions: 4K x 2K @ 30Hz
*Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
*Storage Temperature: 0°C ~ 85°C
*System Requirements: Software; Microsoft Windows 7 with Service, Pack 1 (32-bit or 64-bit), Windows 8, Windows 10
*Mechanical Dimensions (H x W x L): Unpackaged: 0.43 x 0.98 x 5.90 in (11 x 25 x 150 mm)
*Weight: Unpackaged: 0.89 oz (25.4 g)
*Environmental: ROHS, REACH, WEEE
*Box Contents: HP USB Type C to HDMI Adapter, warranty and documentation
*Compatibility: HP Pro Tablet 608 G1
HP Elite USB-C Dock G4 (3FF69AA) - recommended for x2 1012 G2, x2 612 G2, x360 1040 G4, x360 1030 G2, x360 1020 G2
(N9K76AA)
Specifications
| Compatible Size | |
| Product Type | HP Elite x2 1012 Accessories - HP USB-C to VGA Adapter |
| Warranty | 1 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
| SKU | N9K76AA |
| Barcode # | 889894098108 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.0600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.001150000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





