Don't pay: $34.00
$33.00
SAVE $1.00 (3%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(FH973AA)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 45.4 g |
General Information
| Product Type | Video Cable |
| Manufacturer Part Number | FH973AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | DisplayPort to DVI-D Adapter |
| Brand Name | HP |
Warranty
| Additional Warranty Information | (Return to HP/Dealer - Parts Only, with Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Cable Length | 19.05 cm |
| Connector Type on First End | DisplayPort Digital Audio/Video - Male |
| Connector Type on Second End | DVI-D Digital Video - Female |
| Connector on First End Details | 1 x 20-pin DisplayPort Digital Audio/Video - Male |
| Connector on Second End Details | 1 x 24-pin DVI-D Digital Video - Female |
| SKU | FH973AA |
| Barcode # | 884420093077 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





