- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair Carbide Series 275R Tempered Glass ATX Mid-Tower Case - Black - 2x 3.5", 2x 2.5" - 7x Expansion Slots - Fan Mount Locations: 3x 120mm or 2x 140mm (Front), 2x 120/140mm (Top), 1x 120mm (Rear) - 1x 120mm (Front), 1x 120mm (Rear) Fans Included - 2x USB 3.0, 1x Headphone Port, 1x Microphone Port - Mini-ITX, MicroATX, ATX - Built-in cable routing - CC-9011132-WW - 2 Years Limited Warranty
(CC-9011132-WW)
| Brand | Corsair |
| Form Factor | Mini-ITX |
| Form Factor | Micro-ATX |
| Case Material | Plastic |
| Case Material | Tempered Glass |
| SKU | CC-9011132-WW |
| Barcode # | 843591064316 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 8.2000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
- Manufacturer Warranty
- 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





