- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Corsair K55 RGB PRO + HARPOON RGB PRO Gaming Keyboard & Mouse Combo - Full Sized Gaming Keyboard: 5-Zone RGB - 1.82m USB Type-A Connection - 12-Key Selective Rollover - On-Board Memory - 7 Dedicated Hotkeys - RGB Pro Mouse: USB 2.0 Type-A Connection - PMW3327 Optical Sensor - Up to 12,000 DPI - 1-Zone RGB - 6 Buttons - 1000Hz Polling Rate - CH-9226865-NA
(CH-9226865-NA)
Specifications
| Battery Type | USB 2.0 Type-A |
| Connectivity | USB 2.0 Type-A |
| Dimensions | |
| Interface | USB 2.0 Type-A |
| Mouse Bundle | K55 RGB PRO + HARPOON RGB PRO Gaming Bundle |
| Operating System | |
| Series | K55 RGB PRO / HARPOON RGB PRO |
| Supported OS | |
| Warranty | Two years |
| Weight | 0.81 kg + 85g |
| Backlight | Yes |
| USB Report Rate | 1,000Hz |
| SKU | CH-9226865-NA |
| Barcode # | 840006638476 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





