Don't pay: $158.18
$91.00
SAVE $67.18 (42%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Dell KM7120W Multi-Device Wireless Keyboard and Mouse - Connectivity: 2.4GHz or Bluetooth - Convenietly switch, seamlessly connect to three PCs - Rapid Response via the 1600 DPI sensor on the mouse - Keyboard Hot Keys Function: Search, mute, play/pause, previous track, next track, volume -, volume +, system lock, print screen - 580-AIQO - 12 Months Limited Warranty
(580-AIQO)
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Battery Information
| Battery Size Supported | AA |
| Battery Included | Yes |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Model | KM7120W |
| Product Name | Multi-Device Wireless Keyboard and Mouse Combo - KM7120W |
| Brand Name | Dell |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Number of Total Buttons | 7 |
| Scroller Type | Tilt Wheel |
| Movement Resolution (dpi) | 1600 |
Keyboard/Keypad
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Features | Numeric Keypad |
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Keyswitch Technology | Scissors |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Bluetooth Version | 5.0 |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Color | Titan Gray |
| Pointing Device Color | Titan Gray |
| Keyboard/Keypad Height | 25.40 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 363.22 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 121.92 mm |
| Pointing Device Height | 40.64 mm |
| Pointing Device Width | 68.58 mm |
| Pointing Device Depth | 114.30 mm |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 510.3 g |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 85 g |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Notebook |
| Desktop Computer | |
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Operating System Compatibility | Chrome OS |
| Mac OS | |
| Windows 7 | |
| Android | |
| Windows 10 | |
| Linux | |
| Windows 8.1 |
| SKU | 580-AIQO |
| Barcode # | 884116367000 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.520m |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





