Don't pay: $6,199.00
$4,955.00
SAVE $1,244.00 (20%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(ON5470WM03AU-VP)
Battery Information
| Number of Cells | 4-cell |
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Interfaces/Ports
| Number of Thunderbolt 4 Ports | 4 |
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 130 W |
Built-in Devices
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Infrared Camera | Yes |
Input Devices
| Keyboard Backlight | Yes |
| Keyboard Localization | English (US) |
Warranty
| Additional Warranty Information | 3 Year ProSupport and Next Business Day Onsite Service |
| Limited Warranty | 36 Month |
Network & Communication
| Bluetooth | Yes |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
Operating System
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System Language | English |
Storage
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 1 TB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
Memory
| On-board Memory | 32 GB |
| On-board Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Total Installed System Memory | 32 GB |
| System Memory Speed | 5200 MHz |
| System Memory Form Factor | On-board |
Processor
| Processor Speed | 2.50 GHz |
| Processor Type | Core i9 |
| Processor Model | i9-12900H |
| Processor Core | Tetradeca-core (14 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| vPro Technology | Yes |
| Maximum Turbo Speed | 5 GHz |
| Processor Generation | 12th Gen |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 1.48 kg |
| Height | 18.95 mm |
| Width | 310.6 mm |
| Depth | 210.3 mm |
| Product Color | Aluminum Titan Gray |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Features | InfinityEdge |
| Anti-glare Screen | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EPEAT Gold |
| Energy Star | Yes |
General Information
| Product Type | Mobile Workstation |
| Manufacturer Part Number | ON5470WM03AU_VP |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Model | 5470 |
| Product Name | Precision 5470 Mobile Workstation |
| Product Line | Precision |
| Product Series | 5000 |
| Brand Name | Dell |
Display & Graphics
| Screen Resolution | 2560 x 1600 |
| Screen Size | 35.6 cm (14") |
| Screen Mode | QHD+ |
| Touchscreen | Yes |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Graphics Controller Manufacturer | NVIDIA |
| Graphics Controller Model | RTX A1000 |
| Graphics Memory Capacity | 4 GB |
| Graphics Memory Technology | GDDR6 |
| Graphics Memory Accessibility | Dedicated |
| SKU | ON5470WM03AU-VP |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





