Don't pay: $77.00
$51.00
SAVE $26.00 (34%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(580-AKCC)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
Battery Information
| Battery Size Supported | AA |
| AAA | |
| Battery Included | Yes |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Part Number | 580-AKCC |
| Manufacturer Website Address | http://www.dell.com.au |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Product Model | KM5221W |
| Product Name | Pro Wireless Keyboard and Mouse US English - KM5221W - White |
| Product Line | Pro |
| Brand Name | Dell |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Type | Mouse |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | RF |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 4000 |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Platform Supported | Mac |
| PC | |
| Operating System Compatibility | Linux |
| Android | |
| Windows 11 | |
| Windows 7 | |
| Windows 8.1 | |
| Windows 10 | |
| ChromeOS |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Color | White |
| Pointing Device Color | White |
| Keyboard/Keypad Height | 34 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 433 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 123 mm |
| Pointing Device Height | 38.80 mm |
| Pointing Device Width | 61.96 mm |
| Pointing Device Depth | 115.32 mm |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 400 g |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 65 g |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | Mute |
| Programmable | |
| Volume Down | |
| Volume Up | |
| Keys Layout | QWERTY |
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Features | Programmable Keys |
| Battery Indicator | |
| On/Off Switch | |
| Keyboard/Keypad Type | Keyboard |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | RF |
| Keyswitch Technology | Plunger |
| Keyboard/Keypad Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| SKU | 580-AKCC |
| Barcode # | 783750005524 |
| Brand | DELL |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





