Don't pay: $2,803.50
$2,012.00
SAVE $791.50 (28%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP EB 1040 X360 G9 I5-1235U 8GB-ONBOARD 256GB 14" TOUCH LTE IR FP W10P-W11DG
(6G9M9PA)
Chipset
| Chipset Manufacturer | Intel |
Memory
| Total Installed System Memory | 8 GB |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Physical Characteristics
| Form Factor | Convertible |
General Information
| Product Type | 2 in 1 Notebook |
| Manufacturer Part Number | 6G9M9PA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | EliteBook x360 1040 G9 2 in 1 Notebook |
| Product Line | EliteBook x360 |
| Product Series | 1040 G9 |
| Brand Name | HP |
Display & Graphics
| Screen Size | 35.6 cm (14") |
| Touchscreen | Yes |
Storage
| Drive Type | SSD |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
Network & Communication
| WWAN Supported | Yes |
| Cellular Data Connectivity Technology | LTE Advanced |
| Cellular Generation | 4G |
Processor
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Model | i5-1235U |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 12th Gen |
| SKU | 6G9M9PA |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





