- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(5TW10AA)
Miscellaneous
| Compatibility |
Compatible Brands:
|
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 100 W |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type C |
| HDMI | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 2 |
| Number of HDMI Outputs | 1 |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| Thunderbolt | Yes |
| Headphone/Microphone Combo Port | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | One USB-C port with data and power out (15W) |
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
| Connectivity Technology | Wired |
Warranty
| Additional Warranty Information | 1 Year Limited Warranty (Return to HP/Dealer - Standard Bench Repair & Phone-in Assistance) |
| Limited Warranty | 1 Year |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 675.9 g |
| Height | 45 mm |
| Width | 121.9 mm |
| Depth | 121.9 mm |
General Information
| Product Type | Docking Station |
| Manufacturer Part Number | 5TW10AA |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com/au/ |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Product Name | USB-C Dock G5 |
| Brand Name | HP |
| SKU | 5TW10AA |
| Barcode # | 193905208548 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 1.5300kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.001600000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.













