- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Jabra Talk 15 SE Wireless On-ear Mono Earset - Black - Monaural - In-ear - 1000 cm - Bluetooth - Omni-directional Microphone - Micro USB Calls made clear Enjoy clear calls with a high-quality microphone and speaker that are optimised to make conversations clear. Stream GPS and media Talk 15 SE gets the most out of your media, allowing you to wirelessly stream GPS directions, music and podcasts from your mobile phone.
(100-92200901-40)
Interfaces/Ports
| Host Interface | Micro USB |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Earpiece
| Earpiece Design | On-ear |
| Earpiece Type | Monaural |
Miscellaneous
| Application/Usage | Voice Call |
| Music | |
| Package Contents |
|
Technical Information
| Sound Mode | Mono |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Features | LED Indicator |
| Voice Guidance | |
| GPS | |
| Ear Hook | |
| USB Charging | |
| Secure Fit | |
| Rechargeable Battery | |
| Comfortable | |
| Hands-free | |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.0 |
| Wireless Operating Distance | 1000 cm |
Microphone
| Microphone Technology | Omni-directional |
| Microphone Design | Cheek |
| Detachable Microphone | No |
| Integrated Microphone | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9.6 g |
| Colour | Black |
| Form Factor | In-ear |
| Height | 2.2 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Depth | 5.4 cm |
General Information
| Product Type | Earset |
| Manufacturer Part Number | 100-92200901-40 |
| Manufacturer Website Address | http://www.jabra.com.au |
| Manufacturer | Jabra |
| Product Model | 15 SE |
| Product Name | Talk 15 SE Earset |
| Product Line | Talk |
| Brand Name | Jabra |
| SKU | 100-92200901-40 |
| Barcode # | 5707055057700 |
| Brand | JABRA |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





