- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Talk 25 SE HD calls. Crystal-clear conversations Enjoy high-definition calls with an omni-directional microphone and 11 mm dynamic speaker that are optimised for high-quality, crystal-clear conversations. Get notifications. Stream GPS and media Talk 25 SE gets the most out of your media, allowing you to wirelessly stream GPS directions, music and podcasts from your mobile phone. It also comes with voice guidance, notifying you when you need to recharge the device, and giving you updates on your connection status. Long-lasting calls. Power-saving technology With up to 9 hours of calls and up to 10 days of standby time, make reliable Bluetooth wireless calls throughout the day on a single charge. With the Power Nap feature, Talk 25 SE extends battery power by turning itself off if disconnected from a device for a full hour.
(100-92310901-40)
| Host Interface | Micro USB |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Earpiece Design | Over-the-ear |
| Earpiece Type | Monaural |
| Driver Size | 1.1 cm |
| Application/Usage | Voice Call |
| Music | |
| Package Contents |
|
| Sound Mode | Mono |
| Connectivity Technology | True Wireless |
| Features | Comfortable |
| Ear Hook | |
| LED Indicator | |
| Voice Guidance | |
| Secure Fit | |
| USB Charging | |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.2 |
| Wireless Operating Distance | 1000 cm |
| Noise Canceling | Yes |
| Bluetooth Profiles | A2DP |
| Microphone Technology | Omni-directional |
| Microphone Design | Cheek |
| Detachable Microphone | No |
| Integrated Microphone | Yes |
| Weight (Approximate) | 8.6 g |
| Form Factor | In-ear |
| Height | 2.2 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Depth | 4.7 cm |
| Product Type | Earset |
| Manufacturer Part Number | 100-92310901-40 |
| Manufacturer Website Address | http://www.jabra.com.au |
| Manufacturer | Jabra |
| Product Name | Talk 25 SE Earset |
| Product Line | Talk |
| Brand Name | Jabra |
| Packing | Box |
| SKU | 100-92310901-40 |
| Barcode # | 5707055057786 |
| Brand | JABRA |
| Shipping Weight | 0.0700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





