- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Jabra TALK 5 Wireless Earbud, Over-the-ear Mono Earset - Monaural - In-ear - 1005.8 cm - Bluetooth - 32 Ohm - 300 Hz to 3.40 kHz - Omni-directional, Electret, Condenser Microphone Jabra Talk 5 Engineered to keep conversations simple. Clear calls. Audio technology optimized for high quality calls. Easy to use. Simple phone pairing and easy to operate. Long lasting. Up to 11 hours of wireless calls on a single charge.
(100-92046900-40)
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Earpiece
| Earpiece Design | Over-the-ear |
| Earbud | |
| Earpiece Type | Monaural |
| Driver Size | 1.3 cm |
Microphone
| Microphone Technology | Omni-directional |
| Electret | |
| Condenser | |
| Microphone Design | Cheek |
Technical Information
| Impedance | 32 Ohm |
| Sound Mode | Mono |
| Sound Pressure Level | 105 dB |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Minimum Frequency Response | 300 Hz |
| Maximum Frequency Response | 3.40 kHz |
| Wireless Operating Distance | 1005.8 cm |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
| REACH |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 9.7 g |
| Form Factor | In-ear |
| Height | 2.6 cm |
| Width | 1.6 cm |
General Information
| Product Type | Earset |
| Manufacturer Part Number | 100-92046900-40 |
| Manufacturer Website Address | http://www.jabra.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Jabra |
| Product Model | 5 |
| Product Name | TALK 5 Earset |
| Product Line | TALK |
| Brand Name | Jabra |
| SKU | 100-92046900-40 |
| Barcode # | 5707055045226 |
| Brand | JABRA |
| Shipping Weight | 0.0800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





