- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Lenovo Essential Wired Keyboard and Mouse Combo - Full Keyboard - Multimedia Hot Key Functions - Height Adjustable Keyboard - Wired Mouse - Optical - 1000 DPI - 4X30L79883 - 12 Months Limited Warranty
ThinkPad Essential Wired Keyboard and Mouse Combo - US English
(4X30L79883)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Pointing Device Host Interface | USB |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Part Number | 4X30L79883 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | Essential Wired Keyboard and Mouse Combo - US English |
| Product Line | Essential |
| Brand Name | Lenovo |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
Keyboard/Keypad
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyswitch Technology | Membrane |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| SKU | 4X30L79883 |
| Barcode # | 190725477048 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.9000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.510m |
| Shipping Cubic | 0.002550000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





