- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(4Y41B60251)
Pointing Device
| Pointing Device Type | TouchPad |
Miscellaneous
| Device Supported | Tablet |
| Platform Supported | Windows |
Keyboard/Keypad
| Localization | English (US) |
| Keyboard/Keypad Features | Slim |
| Full-size Keyboard | |
| Built-in Battery | |
| LED Indicator | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
| Keyswitch Technology | Membrane/Rubber Dome |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 180 g |
| Keyboard/Keypad Height | 4.20 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 234.78 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 144 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 4Y41B60251 |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | Fold Mini Keyboard-US English |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 4Y41B60251 |
| Barcode # | 195348575065 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 3.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





