Don't pay: $149.00
$136.00
SAVE $13.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
- Logitech G502 X Optical Gaming Mouse
- Black
- Weight: Approx 89g
- 5 Onboard Memory Profiles
- Low-Friction PTFE Feet
- Sensor: Optical Gaming HERO 25K Sensor
- 13 Programmable Controls
- USB-C Charging Port
- Hybrid Optical-Mechanical Switches
- Adjustable DPI-Shift Button
- Dual-Mode Scroll Wheel
(910-006140)
Specifications
| Battery Type | None |
| Connectivity | Wired |
| Dimensions | 131.4 x 41.1 x 79.2mm |
| Interface | USB |
| Operating System | Windows® 10 or later, macOS 10.14 or later |
| Series | G502X |
| Supported OS | Windows® 10 or later, macOS 10.14 or later |
| Warranty | 2 Years Limited |
| Weight | 89g |
| Colour | Black |
| In The Box | G502 X Gaming Mouse, DPI-Shift button cover, User documentation, Sticker |
| Max. acceleration | 40G2 |
| Max. speed | >400 IPS |
| Onboard Memory profile | Up to 5 |
| Programmable controls | 13 |
| Resolution | 100 – 25,600 dpi |
| Sensor | HERO 25K |
| SKU | 910-006140 |
| Barcode # | 97855166890 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.1700kg |
Manufacturer Warranty: 2 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





