- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech G935 Wireless 7.1 Surround Sound LightSync Gaming Headset - 2m USB Cable - 50mm PRO-G Drivers - Frequency Response: 20Hz - 20KHz - Impedance: 39 Ohms (Passive), 5k Ohms (Active) - Sensitivity: 93dB SPL/mW - Wireless Range: Up to 15m Indoors, 20m Outdoors - Microphone: Cardioid (Unidirectional) Pickup Pattern, 100Hz-10KHz Frequency Response - PC, PS4™, Nintendo Switch™ and Xbox One™ - 981-000825 - 2 Years Limited Warranty
(981-000825)
Earpiece
| Earpiece Design | Over-the-head |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wireless |
General Information
| Product Type | Headset |
| Manufacturer Part Number | 981-000825 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | G935 |
| Product Name | G935 Headset |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 981-000825 |
| Barcode # | 97855149190 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.7200kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.110m |
| Shipping Length | 0.235m |
| Shipping Cubic | 0.005170000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





