- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

Logitech K375s Multi-Device Wireless Keyboard and Stand Combo - Logitech Unifying protocol (2.4GHz) / Bluetooth - 10m Wireless Range - 24 Months Battery Life (2x AAA) - Compatible with Windows 7/8/10 or Later, Android 5.0, Mac OS OS X 10.10 or Later, iOS 5 or Later, Chrome OS - 920-008250 - 12 Months Limited Warranty
(920-008250)
Interfaces/Ports
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | On/Off Switch |
| Easy-Switch | |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth/RF |
Miscellaneous
| Device Supported | Notebook |
| Computer | |
| Smartphone | |
| Tablet | |
| Platform Supported | Android |
| iOS | |
| Mac | |
| Chrome OS | |
| Windows | |
| Environmentally Friendly | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 425 g |
| Keyboard/Keypad Height | 20.50 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 435.50 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 137.50 mm |
| Product Color | Charcoal |
| Black |
General Information
| Product Type | Keyboard |
| Manufacturer Part Number | 920-008250 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Model | K375s |
| Product Name | K375s Multi-Device |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 920-008250 |
| Barcode # | 97855125460 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.6900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.470m |
| Shipping Cubic | 0.002350000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





