- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Microsoft 7N9-00028 Designer Bluetooth Desktop Keyboard & Mice Combo - Bluetooth Connectivity - BlueTrack Technology - Fully-sized Keyboard with Numberpad - 3 Years Limited Warranty
(7N9-00028)
Battery Information
| Battery Size Supported | AAA |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Pointing Device
| Movement Detection | BlueTrack |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
General Information
| Product Type | Keyboard & Mouse |
| Manufacturer Part Number | 7N9-00028 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Name | Designer Bluetooth Desktop |
| Product Line | Designer Bluetooth Desktop |
| Brand Name | Microsoft |
Keyboard/Keypad
| Hot Keys | Volume Up |
| Previous Page | |
| Next Page | |
| Mute | |
| Play/Pause | |
| Volume Down | |
| Keys Layout | QWERTY |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Wireless |
| Keyboard/Keypad Wireless Technology | Bluetooth |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Device Supported | Computer |
| Tablet | |
| Notebook | |
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS | |
| WEEE | |
| EIP |
Physical Characteristics
| Keyboard/Keypad Color | Black |
| Pointing Device Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 19.80 mm |
| Keyboard/Keypad Width | 389 mm |
| Keyboard/Keypad Depth | 112 mm |
| Pointing Device Height | 25.80 mm |
| Pointing Device Width | 60.10 mm |
| Pointing Device Depth | 107 mm |
| Keyboard/Keypad Weight (Approximate) | 420 g |
| Pointing Device Weight (Approximate) | 80 g |
| SKU | 7N9-00028 |
| Barcode # | 885370889710 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.8800kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.520m |
| Shipping Cubic | 0.002600000m3 |
3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





