- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(RBP0134)
- Sealed Lead-acid Batteries
- Leak-proof Design
- Guaranteed Compatibility
- Maintenance-free
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | 40°C |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 26.80 kg |
| Height | 109 mm |
| Width | 201.9 mm |
| Depth | 531.9 mm |
| General Information | |
| Product Type | Battery Unit |
| Manufacturer Part Number | RBP0134 |
| Manufacturer Website Address | https://www.cyberpower.com/au |
| Manufacturer | CyberPower Systems, Inc |
| Product Model | RBP0134 |
| Product Name | RBP0134 Battery Unit |
| Brand Name | CyberPower |
| Technical Information | |
| Battery Chemistry | Lead Acid |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Output Voltage | 240 V DC |
| Output Current | 30 A |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 7000 mAh |
| Battery Characteristics | Leak Proof/Maintenance-free |
| SKU | RBP0134 |
| Brand | CYBERPOWER |
| Shipping Weight | 93.0000kg |
| Shipping Width | 0.600m |
| Shipping Height | 0.370m |
| Shipping Length | 0.882m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





