- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The USBPNLAFHD3 3ft Panel Mount USB Cable enables you to add a well-secured, easy to access USB 2.0 port to your PC, offering a convenient solution for connecting bootable thumb drives or authentication fobs etc. to the motherboard USB connection.
The adapter features one female USB header connector and one female panel mount USB-A port and gives you an extension of 3ft, enabling you to place the cable as needed within the system case.
The USBPNLAFHD3 is backed by StarTech.com’s lifetime warranty for guaranteed reliability.
(USBPNLAFHD3)
StarTech 90cm Panel Mount USB Cable - USB A to Motherboard Header Cable F/F
| SKU | USBPNLAFHD3 |
| Barcode # | 65030852081 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000700000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





