Don't pay: $40.00
$18.00
SAVE $22.00 (55%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AMB581GL)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 59 g |
| Height | 31 mm |
| Width | 60.5 mm |
| Depth | 109.2 mm |
| Product Color | Black |
Pointing Device
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Bluetooth Version | 5 |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | AMB581GL |
| Manufacturer Website Address | http://www.targus.com/au |
| Manufacturer | Targus Group International |
| Product Model | AMB581GL |
| Product Name | Compact Multi-Device Antimicrobial Wireless Mouse |
| Brand Name | Targus |
Miscellaneous
| Device Supported | Mobile Phone |
| Tablet | |
| Platform Supported | PC |
| Mac | |
| Operating System Compatibility | ChromeOS |
| Mac OS | |
| Windows |
| SKU | AMB581GL |
| Barcode # | 92636353056 |
| Brand | TARGUS |
| Shipping Weight | 0.3000kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.040m |
| Shipping Length | 0.200m |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





