- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Ubiquiti UFiber Gigabit Passive Optical Network Splitter 1:4 For use with UFiber OLT solutions
The UFiber splitter carries data from a UFiber OLT’s long-haul cable and shares it with multiple UFiber ONUs. Available with 4, 8, 16, or 32 outputs.
- mini-module type, steel tube
- G.657A1 fiber
- input/output 0.9mm
- 1.5 meter cable length
- terminated with SC/APC connector
(UF-SPLITTER-4)
| SKU | UF-SPLITTER-4 |
| Barcode # | 817882026802 |
| Brand | UBIQUITI |
| Shipping Weight | 4.8260kg |
| Shipping Width | 0.385m |
| Shipping Height | 0.094m |
| Shipping Length | 0.583m |
| Shipping Cubic | 0.021099000m3 |
Manufacturer Warranty : 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






