- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
| ZEBRA BATTERY 10IN ET51/ET56 WINDOWS ONLY |
BATTERY PACK LITHIUM POLYMER 9660 MAHR/7.6V ET51/ET56 10IN PowerPrecision+ Lithium Ion 7000 mAh battery, provides advanced State of Charge and State of Health, supports fast-charge while using MC93 cradles and chargers.
(BTRY-ET5X-10IN3-01)
Miscellaneous
| Compatibility |
|
Battery Information
| Application/Usage | Mobile Computer |
| Battery Chemistry | Lithium Polymer (Li-Polymer) |
| Output Voltage | 7.7 V DC |
| Battery Size | Proprietary Battery Size |
| Battery Capacity | 4950 mAh |
| Battery Rechargeable | Yes |
General Information
| Product Type | Battery |
| Manufacturer Part Number | BTRY-ET5X-10IN3-01 |
| Manufacturer Website Address | http://www.zebra.com/ap/en.html |
| Manufacturer | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name | PowerPrecision Battery |
| Product Line | PowerPrecision |
| Brand Name | Zebra |
| SKU | BTRY-ET5X-10IN3-01 |
| Brand | ZEBRA |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





