- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
ALOGIC IEC C13 to IEC C14 Power Extension cable is mostly used with Computers, Servers, Monitors, Desktops Printers and other similar equipments. The cable features a fully moulded design for strength and durability. The cable is Electrical Safety Authority Approved.
PRODUCT SPECIFICATION
* The cables is Electrical Safety Authority Approved.
* Compliant with AS/NZS3112.
* (1) IEC C13 Female & (1) IEC C14 Male Connectors
* Black Colour, Moulded design.
PRODUCT FEATURE
* Available in various lengths from .5m to 5m* Warranty: Life Time.
(MF-C13C14-03)
| SKU | MF-C13C14-03 |
| Barcode # | 9319866062680 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.2600kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





