- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The ATXP4EXT 4 Pin P4 CPU Power Extension Cable Cable extends the reach of your ATX12V power supply CPU power connector by 8in, making it easier to make the necessary power connection without having to "stretch" the CPU power connector from the power supply.
(ATXP4EXT)
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
General Information
| Product Type | Power Extension Cord |
| Manufacturer Part Number | ATXP4EXT |
| Manufacturer Website Address | http://www.startech.com/au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | StarTech.com |
| Product Name | 8in ATX12V 4 Pin P4 CPU Power Extension Cable |
| Brand Name | StarTech.com |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 14.2 g |
| Cord Length | 20.32 cm |
Technical Information
| Device Supported | Power Supply |
| First End Connector Type | ATX |
| First End Connector Detail | 1 x 4-pin ATX Male |
| Second End Connector Type | ATX |
| Second End Connector Detail | 1 x 4-pin ATX Female |
| SKU | ATXP4EXT |
| Barcode # | 65030818872 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.001150000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





