- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The CORSAIR Premium Individually Sleeved Type 4 Gen 4 Pro Kit includes everything you need to fully upgrade your PSU cables to flexible paracord sleeve, available in seven different colors and pattern Triple-layer mesh paracord sleeved cables provide easy cable routing and stylish aesthetics. Available in seven different colors and patterns Pre-installed 24-pin and 8-pin cable combs give your system a professional look in seconds. In-line capacitors on the ATX 24-pin, EPS12V and PCIe cables ensure clean voltage delivery and stable power. FULLY COMPATIBLE Guaranteed for use with all Type 4 CORSAIR PSUs. To see if your PSU is compatible, check out our PSU Cable Compatibility List.
(CP-8920223)
| SKU | CP-8920223 |
| Barcode # | 843591079587 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.193m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.135m |
| Shipping Cubic | 0.000261000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





