- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The LP4SATAFM12 SATA to LP4 Power Cable Adapter enables you to power 4-pin Molex devices (i.e. hard drive, DVD-ROM drive, add-in card, etc.) from a SATA power connector on your computer power supply. Offering 12 inches in cable length, the cable allows you to position your devices as needed within the system case.
Constructed of only top quality materials and designed for optimum performance and reliability this 12in SATA to Molex Cable is backed by StarTech.com’s lifetime warranty.
(LP4SATAFM12)
StarTech 30cm SATA to Molex LP4 Power Cable Adapter - F/M
| SKU | LP4SATAFM12 |
| Barcode # | 65030854511 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.000700000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





