- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This ALOGIC Aus 3 Pin Mains Plug to IEC C5 - Male to Female Clover Leaf Power Cable is 3-core power cables used on mostly compact Power Supplies found in laptops and other such small appliances.
PRODUCT SPECIFICATION
* The cables is Electrical Safety Authority Approved.
* Compliant with AS/NZS3112.
* Black Colour, Moulded design.
PRODUCT FEATURE
* Available in various lengths.
* Insulted Pins as per Australian Standards.
* Warranty: Life Time.
(MF-AUS3PC5-02)
| SKU | MF-AUS3PC5-02 |
| Barcode # | 9319866045447 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.1900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





