- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(6E1624)
Physical Characteristics
| Cord Length | 2 m |
General Information
| Product Type | Power Extension Cord |
| Manufacturer Part Number | 6E1624 |
| Manufacturer Website Address | http://www.eatoncorp.com.au |
| Manufacturer | Eaton Corporation |
| Product Model | 6E1624 |
| Product Name | Power Extension Cord |
| Brand Name | Eaton |
Power Description
| Current Rating | 10 A |
Technical Information
| First End Connector Type | IEC 60320 C14 |
| First End Connector Detail | 1 x IEC 60320 C14 Male |
| Second End Connector Type | IEC 60320 C13 |
| Second End Connector Detail | 1 x IEC 60320 C13 Female |
| SKU | 6E1624 |
| Barcode # | 3553340680755 |
| Brand | EATON |
| Shipping Weight | 0.1800kg |
| Shipping Width | 0.040m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.218m |
| Shipping Cubic | 0.000262000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





