$18.00
Stock Availability
🟢Live
ONLINE: ✓ In Stock
Vermont VIC: ✓ In Stock
(Click & Collect Available)
(Click & Collect Available)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The PCIEPOWEXT 8-inch PCI Express Power Extension Cable extends the reach of your ATX12V power supply PCIe power connector by 8 inches, making it easier to power your PCI Express based video card without having to stretch or add strain to the PCI Express power connector from the power supply.
(PCIEPOWEXT)
StarTech 8in 6 pin PCI Express Power Extension Cable - Extend the reach of a PCI Express video card power supply connection
| SKU | PCIEPOWEXT |
| Barcode # | 65030842778 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.110m |
| Shipping Cubic | 0.000550000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





