- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
The LP4PCIEX8ADP 6-inch LP4 to 8-Pin PCI Express Power Adapter converts a standard LP4 power connector on your existing power supply to an 8-pin PCI Express video card power connector, allowing you to install a PCIe graphics card without having to upgrade the computer power supply.
(LP4PCIEX8ADP)
StarTech 6" LP4 to 8 Pin PCI Express Video Card Power Cable Adapter - Convert a Standard LP4 Power Supply Connector to an 8-pin PCI Express Video Card Power Connector
| SKU | LP4PCIEX8ADP |
| Barcode # | 65030845342 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.170m |
| Shipping Cubic | 0.000850000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





