- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This 12in LP4 to SATA Power Y Cable Adapter features two Serial ATA power (female) connectors and one LP4 male connection - a reliable solution that lets you power two SATA drives using a single LP4 connection to the computer power supply.
This durable LP4/SATA Y cable adapter is 1ft in length, giving you enough cable slack to position drives as needed within the computer case while saving the cost and hassle of upgrading a power supply for compatibility with Serial ATA drives.
Expertly designed and constructed of top quality materials, the LP4/SATA Power cable is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(PYO2LP4SATA)
StarTech 30cm LP4 to 2x SATA Power Y Cable Adapter
| SKU | PYO2LP4SATA |
| Barcode # | 65030809207 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0400kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.190m |
| Shipping Cubic | 0.000950000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





