- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This ALOGIC Aus 3 Pin Mains Plug to IEC C13 - Male to Female power cable is used with most computers and office equipment. The cable is fitted with IEC-C13 female connector and Australian 3-pin mains wall plug (male) with insulated pins compliant with AS/NZS3112.
PRODUCT SPECIFICATION
* The cables is Electrical Safety Authority Approved.
* Compliant with AS/NZS3112.
* Black Colour, Moulded design.
* 10A/250 V Rating.
PRODUCT FEATURE
* Available in various lengths
* Insulted Pins
(MF-3PC13-05)
| SKU | MF-3PC13-05 |
| Barcode # | 9319866058584 |
| Brand | ALOGIC |
| Shipping Weight | 0.2500kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.280m |
| Shipping Cubic | 0.000840000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





