- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
This 6in 4 Pin LP4to SATA power adapter cable features one 4 Pin LP4 male connector and one female SATA power connector, allowing you to power a Serial ATA hard drive from a conventional LP4 connection, eliminating the need to upgrade the computer power supply for compatibility with the SATA hard drive.
This LP4 to SATA adapter is backed by StarTech.com's Lifetime Warranty.
(SATAPOWADAP)
StarTech 15cm 4 Pin Molex to SATA Power Cable Adapter
| SKU | SATAPOWADAP |
| Barcode # | 65030796330 |
| Brand | STARTECH |
| Shipping Weight | 0.0200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.120m |
| Shipping Cubic | 0.000600000m3 |
Manufacturer Warranty: Limited Product Lifetime Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





