- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(EPDU1232S)
Power Description
| Input Voltage | 400 V AC |
| Input Current | 32 A |
| Power Rating (Watt) | 22 kW |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.17 kg |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 0U |
| Height | 1794 mm |
| Width | 55 mm |
| Depth | 62 mm |
Technical Information
| Plug/Connector Type | IEC 60309 32A 3P+N+PE |
| Phase | Three Phase |
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| IEC 60320 C19 | |
| PDU Type | Switched |
| Receptacle Detail | 18 x IEC 60320 C13 |
| 6 x IEC 60320 C19 |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | EPDU1232S |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Packaged Quantity | 1 |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | EasyPDU 24-Outlets PDU |
| Product Line | EasyPDU |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | EPDU1232S |
| Barcode # | 731304428039 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 8.1700kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






