- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP8481)
Management
| Management |
|
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.21 kg |
| Mount Type | Rack-mountable |
| Rack Height | 0U |
| Cord Length | 1.83 m |
| Height | 1828.8 mm |
| Width | 55.9 mm |
| Depth | 50.8 mm |
| Number of Cord/Cable | 1 |
| Product Color | Black |
Power Description
| Output Voltage | 230 V AC |
| Input Current | 16 A |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | AP8481 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Metered-by-Outlet Rack PDU |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
| SKU | AP8481 |
| Barcode # | 731304317609 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 10.4800kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






