Don't pay: $4,000.00
$3,487.00
SAVE $513.00 (13%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(AP8681)
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 8.23 kg |
Power Description
| Output Voltage | 230 V AC |
Warranty
| Limited Warranty | 2 Year |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
| RoHS |
General Information
| Product Type | PDU |
| Manufacturer Part Number | AP8681 |
| Manufacturer Website Address | http://www.schneider-electric.com.au |
| Manufacturer | Schneider Electric SA |
| Product Name | Metered-by-Outlet Rack 24-Outlets 11kW PDU |
| Brand Name | APC by Schneider Electric |
Technical Information
| Plug/Connector Type | IEC 60309 20A 3P+N+E |
| IEC 60309 16A 3P+N+PE | |
| Receptacle Type | IEC 60320 C13 |
| IEC 60320 C19 | |
| Receptacle Detail | 3 x IEC 60320 C19 |
| 21 x IEC 60320 C13 |
| SKU | AP8681 |
| Barcode # | 731304299530 |
| Brand | APC |
| Shipping Weight | 20.0000kg |
Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.






