- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
BENQ MONITOR - GW2780 - 27" IPS (E2E) BI HDMI DP SPK 5MS
(9H.LGELB.QBP)
Audio
| Speakers | Yes |
Power Description
| Operating Power Consumption | 32 W |
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
Interfaces/Ports
| HDMI | Yes |
| DVI | No |
| VGA | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
Video
| Colour Supported | 16.7 Million Colours |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Dynamic Contrast Ratio | 20,000,000:1 |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 72% NTSC |
General Information
| Product Type | LCD Monitor |
| Manufacturer Part Number | 9H.LGELB.QBP |
| Manufacturer Website Address | http://www.benq.com.au |
| Manufacturer | BenQ Corporation |
| Product Model | GW2780 |
| Product Name | GW2780 27 Inch Full HD Monitor for Movie Watching with Eye Care Technology |
| Brand Name | BenQ |
Miscellaneous
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | TCO Certified Displays 7.0 |
| EPEAT Silver | |
| ENERGY STAR 7.0 | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 4.85 kg |
| Colour | Black |
| Height | 463 mm |
| Width | 612 mm |
| Depth | 183 mm |
| VESA Mount Compatible | Yes |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 5 ms GTG |
| Viewable Screen Size | 68.6 cm (27") |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Backlight Technology | LED |
| Vertical Frequency | 60 Hz |
| Screen Size Class | 685.80 mm |
| SKU | 9H.LGELB.QBP |
| Barcode # | 4718755070105 |
| Brand | BENQ |
| Shipping Weight | 6.3800kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





