- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Corsair Lighting Node Pro - 6 Piece Master Box - Dual Channel Lighting - Individually Addressable RGB LED Strips - USB 2.0 Interface - 2 Years Limited Warranty
The CORSAIR Lighting Node PRO provides individually addressable LED lighting with software control for unique lighting effects and vivid illumination of your PC. The four included lighting strips feature ten RGB LEDs per strip and magnets to maximize the lighting potential and ease installation. 1x CORSAIR Lighting Node 4x Individually addressable RGB LED strips 4x RGB LED extension cables 2x HD RGB LED fan hub adapter cable 1x Mini USB cable 2x Mounting tape Specifications Lighting Node PRO Power input 4.5V to 5.5V Unit dimension: 55mm x 31mm x 12mm RGB LED channels: 2 Max. RGB LED strip per channel: 4 Mini USB cable: 375mm SATA Power cable: 440mm HD RGB LED hub cable 485mm Individually Addressable RGB LED strip Length: 410mm RGB LED chip count: 10 Protective cover: IP65-rated transparent silicone Adhesion type: 4 magnets per strip
(CL-9011109-WW)
Specifications
| Compatible/Used for | |
| Dimension | |
| Product Type | LED Strips |
| Warranty | 2 Years |
| Weight |
| SKU | CL-9011109-WW |
| Barcode # | 843591094337 |
| Brand | CORSAIR |
| Shipping Weight | 0.2900kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.000750000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





