Don't pay: $5,476.00
$4,715.00
SAVE $761.00 (14%)
You Might Want To Add
HP 212A Black Original LaserJet Toner Cartrid
HP 212A Cyan Orig LaserJet Toner Cartridge -
HP 212A Magenta Original LaserJet Toner Cartr
HP 212A Yellow Original LaserJet Toner Cartri
HP 212X High Yield Black Orig LaserJet Toner
HP 212X High Yield Cyan Orig LaserJet Toner C
HP 212X High Yield Magenta Orig LaserJet Tone
HP 212X High Yield Yellow Toner Cartridge
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely

• Product Type: Multifunction Printer • Functions: Print, copy, scan, fax • Print speed, color (normal): Up to 40 ppm • First page out (ready) black: As fast as 6.9 sec • First page out (ready) color: As fast as 7.8 sec • Resolution (black): HP ImageREt 3600 • Resolution (color): HP ImageREt 3600 • Resolution technology: HP ImageREt 3600, Pantone Calibrated • Monthly duty cycle: Up to 80,000 pages • Recommended monthly page volume: 2000 to 10000 • Print Technology: Laser • Display: 8" color touchscreen • Memory, maximum: 3.75 GB
(7ZU88A)
Specifications
| Accessories | |
| Compatible Operating Systems | Windows Client OS (32/64 bit)-, Win10, Win8.1, Win7 Ultimate, Mobile OS-, iOS, Android, Mac-, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Apple® macOS Catalina v10.15, Discrete PCL6 Printer Driver- |
| Dimensions | Dimensions Maximum 82 x 86.4 x 83.8 cm (W X D X H) |
| Duplex Print Option | Automatic (standard) |
| Duty Cycle | Up to 80,000 pages |
| Functions | Print, copy, scan, fax |
| Interface | Hi-Speed Device USB 2.0; 2 Hi-Speed USB 2.0 Host; 1 Gigabit/Fast Ethernet 10/100/1000 Base-TX network; 1 Wireless 802.11b/g/n / 2.4 / 5 GHZ Wi-Fi radio; Hardware Integration Pocket |
| LCD/LED Diplay | 8" color touchscreen |
| Model | MFP M578z |
| Print Resolution | Resolution (black) HP ImageREt 3600, Resolution (color) HP ImageREt 3600 |
| Print Size | Tray 1: A4, RA4, A5, B5 (JIS), B6 (JIS), 10 x 15 cm, A6, 16K, envelopes (B5, C5 ISO, C6, DL ISO); Custom: 76 x 127 to 216 x 356 mm; Tray 2: A4, A5, B5 (JIS), B6 (JIS), 10 x 15 cm, A6, 16K; Custom: 102 x 148 to 216 x 297 mm; Optional Trays 3+: A4, RA4, A5, B5 (JIS), 16K; Custom: 102 x 148 to 216 x 356 mm |
| Print Speed (ppm/ipm) | Print speed, black (normal) Up to 40 ppm Print speed, color (normal) Up to 40 ppm |
| Printer Dimensions | 48.2 x 50.4 x 58.3 cm (W X D X H) |
| Processor/Memory | 3.75 GB |
| Series | Colour LaserJet Enterprise Flow |
| Supplies Compatibility | HP 212A Black Original LaserJet Toner Cartridge (~5,500 pages) W2120A; HP 212A Cyan Original LaserJet Toner Cartridge (~4,500 pages) W2121A; HP 212A Magenta Original LaserJet Toner Cartridge (~4,500 pages) W2123A; HP 212A Yellow Original LaserJet Toner Cartridge (~4,500 pages) W2122A ; HP 212X High Yield Black Original LaserJet Toner Cartridge (~13,000 pages) W2120X; HP 212X High Yield Cyan Original LaserJet Toner Cartridge (~10,000 pages) W2121X; HP 212X High Yield Magenta Original LaserJet Toner Cartridge (~10,000 pages) W2123X; HP 212X High Yield Yellow Original LaserJet Toner Cartridge (~10,000 pages) W2122X |
| Supported OS | |
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 45.2 kg |
| SKU | 7ZU88A |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 39.0000kg |
Manudacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





