You Might Want To Add
HP 76X High Yield Black Original LaserJet Ton
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP LaserJet Pro M428fdn A4 Mono MultiFunction Laser Printer - Print speed: Up to 38 ppm (31 ipm duplex) - Scan speed: Up to 29 ppm/46 ipm (b&w), up to 20 ppm/34 ipm (colour) - Duty Cycle (monthly): Up to 80,000 pages - Print Quality (Black, Best): HP FastRes1200 (Enhanced up to 4800 x 600 dpi) - Connectivity: Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000BASE-T - 2.7" Colour Touchscreen - Print, Copy, Scan, Fax, Email - W1A29A - 12 Months Limited Warranty **replaces M426fdn (F6W14A)** HP LaserJet Pro MFP M428fdn
(W1A29A)
Specifications
| Accessories | |
| Compatible Operating Systems | |
| Dimensions | Maximum Dimensions 430 x 634 x 325 mm (W x D x H) |
| Duplex Print Option | Automatic (default) |
| Duty Cycle | 80,000 |
| Functions | Print, Copy, Scan, Fax, Email |
| Interface | CONNECTIVITY, STANDARD 1 Hi-Speed USB 2.0;1 rear host USB; 1 Front USB port; Gigabit Ethernet LAN 10/100/1000BASE-T network |
| LCD/LED Diplay | 2.7" (6.86 cm) intuitive color touchscreen (CGD) |
| Model | |
| Print Resolution | PRINT QUALITY BLACK (BEST) Fine Lines (1200 x 1200 dpi) |
| Print Size | A4 |
| Print Speed (ppm/ipm) | Up to 38 ppm (Default), Up to 40 ppm (HP High Speed) |
| Printer Dimensions | Maximum Dimensions 430 x 634 x 325 mm (W x D x H) |
| Processor/Memory | 1200 MHz / 512MB |
| Series | M428fdn |
| Supplies Compatibility | |
| Supported OS | Windows Client OS (32/64 bit), Win10, Win8.1, Win 8 Basic, Win8 Pro, Win8 Enterprise, Win8 Enterprise N, Win7 Starter Edition SP1, UPD Win7 Ultimate, Mobile OS, iOS, Android, Mac, Apple® macOS Sierra v10.12, Apple® macOS High Sierra v10.13, Apple® macOS Mojave v10.14, Discrete PCL6 Printer Driver |
| Warranty | |
| Weight | 12.6 kg |
| SKU | W1A29A |
| Barcode # | 192018914902 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 15.2000kg |
| Shipping Width | 0.480m |
| Shipping Height | 0.390m |
| Shipping Length | 0.490m |
| Shipping Cubic | 0.091728000m3 |
Manufacturer Warranty: 12 Months Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





