- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
HP T630 Thin Client AMD Quad-core CPU 4GB 8GB Radeon R6E ThinPro OS - AMD GX-420GI SoC with Radeon™ R6E graphics (2 GHz up to 2.2 GHz, 2 MB cache, 4 cores) - 4 GB DDR4-1866 SDRAM (1 x 4 GB) Memory - 8 GB Flash memory - HP ThinPro OS - Bluetooth & WiFi Not INCLUDED - 2ZU96AA - 3 Years Limited Warranty
HP T630 4GB, 8GB M.2, FF, 2X DP (2 MONITOR SUPPORT), 1X SERIAL, HP THIN PRO, 3YR
(2ZU96AA)
Specifications
| Accessory | |
| Card Reader | No |
| Chipset | |
| Dimensions | 12 x 22 x 25.1 cm (Vertical orientation without stand) |
| Form Factor | Thin Client |
| Front/Rear Ports | |
| Graphics | Radeon™ R6E graphics |
| LAN | Realtek GbE |
| Memory | 4 GB DDR4L-2400 SDRAM (1 x 4 GB) |
| Operating System | HP ThinPro |
| Power Supply | 65 W external power adapter, worldwide auto-sensing, 100-240 VAC, 50-60 Hz, energy-saving automatic power-down, surge-tolerant |
| Processor | AMD GX-420GI SoC with Radeon™ R6E graphics (2 GHz up to 2.2 GHz, 2 MB cache, 4 cores) |
| Product Family | T630 Thin Client |
| Storage Capacity | 8 GB MLC flash memory |
| Storage Type | MLC flash memory |
| Weight | 1.52 kg |
| Wireless | No |
| Camera | No |
| Drive Bay | 1 x internal SuperSpeed USB 3.0 port for securing USB flash drives inside the chassis |
| Expansion Slot | |
| Front I/O | 2 Hi-Speed USB 2.0; 2 SuperSpeed USB 3.0; 1 headset |
| Optical Drive | No |
| Rear I/O | 2 Hi-Speed USB 2.0; 1 RJ-45; 2 DisplayPort™ 1.2; 1 audio line-in/line-out; 1 serial; 2 PS/2 (keyboard and mouse) |
| Warranty | 3-year (3-3-0) limited warranty and service offering includes 3 year of unit exchange with no on-site repair. Terms and conditions vary by country. Certain restrictions and exclusions apply. |
| SKU | 2ZU96AA |
| Barcode # | 192018349841 |
| Brand | HP |
| Shipping Weight | 3.3600kg |
| Shipping Width | 0.320m |
| Shipping Height | 0.160m |
| Shipping Length | 0.485m |
| Shipping Cubic | 0.024832000m3 |
Manufacturer Warranty
3 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
Lenovo ThinkCentre Neo 50S G4 -12JF00EXAU- Intel i5-13400 16GB 3200MHz 256GB SSD
$1,159.00 $1,829.00
HP ELITE 800 MINI G9 I9-12900T 32GBX1-D5NB 1TB WIFI6E BT5.2 W10P-W11DG - 6C6B1PA
$2,439.00 $2,545.98





