- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Lenovo ThinkVision T24t-20 Touch Monitor - Panel Size: 23.8" - Panel Type: Touch, IPS - Resolution: FHD 1920x1080 - Aspect Ratio: 16:9 - Refresh Rate: 60Hz - Response Time: 4ms Extreme, 6ms Normal - Brightness: 300 nits - Contrast Ratio: 1000:1 - Colours: 99% sRGB, 16.7 Million - Speakers: No - I/O: HDMI 1.4, DisplayPort 1.2, USB-C 3.2 Gen1, 4x USB 3.2 Gen1, 3.5mm Out - Ergonomics: Tilt, Height - VESA: 100x100mm - 62C5GAR1AU
(62C5GAR1AU)
Built-in Devices
| Built-in Devices | USB Hub |
Physical Characteristics
| VESA Mount Compatible | Yes |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Product Color | Raven Black |
Touchscreen Information
| Touchscreen Type | Capacitive |
| Multi-touch Screen | Yes |
| Number of Simultaneous Touchpoints | 10 |
Video
| Brightness | 300 cd/m² |
| Colour Supported | 16.7 Million Colours |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| Dynamic Contrast Ratio | 3,000,000:1 |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Color Gamut | 99% sRGB |
Technical Information
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Response Time | 4 ms Extreme Mode |
| Features | Cable Lock Slot |
| Removable Stand | |
| Cable Management | |
| Anti-glare | |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Viewable Screen Size | 60.5 cm (23.8") |
| Screen Mode | Full HD |
| HDCP Supported | Yes |
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | WLED |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Adjustable Stand Height | Yes |
| Screen Size Class | 609.60 mm |
| Stand Adjustments | Tilt |
| Swivel | |
| Height | |
| Pivot |
Interfaces/Ports
| USB | Yes |
| HDMI | Yes |
| Number of USB Ports | 5 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Type-C Ports | 1 |
General Information
| Product Type | LCD Touchscreen Monitor |
| Manufacturer Part Number | 62C5GAR1AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Model | T24T-20 |
| Product Name | ThinkVision T24T-20 Touchscreen LCD Monitor |
| Product Line | ThinkVision |
| Brand Name | Lenovo |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EU RoHS |
| TCO Certified Displays 8.0 | |
| TCO Certified Edge Displays 2.0 | |
| ENERGY STAR 8.0 | |
| Energy Star | Yes |
| TCO Certified | Yes |
| SKU | 62C5GAR1AU |
| Barcode # | 195477678460 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 8.2000kg |
Manufacturer Warranty: 3 Years Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





