- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
(40AU0065AU)
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Power Description
| Maximum Power Supply Wattage | 45 W |
Warranty
| Limited Warranty | 1 Year |
Technical Information
| Device Supported | Notebook |
| Connectivity Technology | Wired |
Interfaces/Ports
| Host Interface | USB Type C |
| HDMI | Yes |
| Number of HDMI Ports | 1 |
| VGA | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Headphone/Microphone Combo Port | Yes |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | USB-C power pass-through |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 156 g |
| Height | 17 mm |
| Width | 180 mm |
| Depth | 53 mm |
General Information
| Product Type | Docking Station |
| Manufacturer Part Number | 40AU0065AU |
| Manufacturer Website Address | http://www3.lenovo.com/au/en |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Product Name | USB-C Mini Dock |
| Product Line | Mini Dock |
| Brand Name | Lenovo |
| SKU | 40AU0065AU |
| Barcode # | 192158637471 |
| Brand | LENOVO |
| Shipping Weight | 0.6500kg |
Manufacturer Warranty: 1 Year Manufacturer Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





