Don't pay: $549.95
$547.00
SAVE $2.95 (1%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Logitech Rally Mic Pod - Pickup range: 4.5m diameter - Frequency response: 90Hz – 16kHz - Sensitivity: >-27dB +/-1dB @ 1Pa - Microphone data rate: 48 kHz - Acoustic Echo Cancellation - Voice Activity Detector - Background noise suppression - Four omnidirectional microphones forming eight acoustic beams - Requirements: Logitech Rally or Logitech Rally Plus - 989-000430 - 2 Years Limited Warranty
Rally Mic Pod accessory for the Logitech Rally Ultra-HD ConferenceCam

(989-000430)
Microphone
| Microphone Sensitivity | -27 dB |
| Polar Pattern | Omni-directional |
General Information
| Product Type | Microphone |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | Microphone |
| Brand Name | Logitech |
Physical Characteristics
| Height | 21 mm |
| Width | 102 mm |
| Depth | 102 mm |
Technical Information
| Connectivity Technology | Wired |
| Minimum Frequency Response | 90 Hz |
| Maximum Frequency Response | 16 kHz |
| SKU | 989-000430 |
| Barcode # | 97855142955 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.3400kg |
| Shipping Width | 0.130m |
| Shipping Height | 0.050m |
| Shipping Length | 0.128m |
| Shipping Cubic | 0.000832000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





