Don't pay: $204.00
$186.00
SAVE $18.00 (9%)
- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Logitech TV Mount XL for MeetUp ConferenceCam - Compatible with VESA mountable TV's up to 90", Logitech MeetUp ConferenceCam - Mounting pattern: VESA standard with alternating 8 mm and 6 mm holes - 939-001656 - 2 Years Limited Warranty

(939-001656)
Miscellaneous
| Compatibility | Logitech MeetUp Video Conference Camera |
| TAA Compliant | No |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 825 g |
| Height | 70 cm |
| Width | 8.3 cm |
| Depth | 1.6 cm |
Product Information
| Device Supported | Video Conferencing Camera |
| Flat Panel Display | |
| TV | |
| Maximum Screen Size Supported | 228.6 cm (90") |
| Number of Displays Supported | 1 |
General Information
| Product Type | Mounting Adapter |
| Manufacturer Part Number | 939-001656 |
| Manufacturer Website Address | http://www.logitech.com/en-au |
| Manufacturer | Logitech |
| Product Name | TV Mount for MeetUp |
| Brand Name | Logitech |
| SKU | 939-001656 |
| Barcode # | 97855140876 |
| Brand | LOGITECH |
| Shipping Weight | 0.7100kg |
| Shipping Width | 0.090m |
| Shipping Height | 0.420m |
| Shipping Length | 0.040m |
| Shipping Cubic | 0.001512000m3 |
Manufacturer Warranty: 2 Years Limited Warranty
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.
More From This Category
HP Poly Studio E70 4K Intelligent Conference Room Camera For Large Meeting Rooms
$5,422.00 $6,199.00





