- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Microsoft Wireless Mobile Mouse 3500 - Mouse - optical - 3 button(s) - wireless - 2.4 GHz - USB wireless receiver - lochness grey (GMF-00006)
(GMF-00006)
Battery Information
| Battery Size Supported | AA |
Interfaces/Ports
| Pointing Device Host Interface | USB |
Miscellaneous
| Package Contents |
|
Warranty
| Limited Warranty | 3 Year |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Part Number | GMF-00006 |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Model | 3500 |
| Product Name | 3500 Wireless Mobile Mouse |
| Brand Name | Microsoft |
Physical Characteristics
| Width | 57.1 mm |
| Depth | 95.4 mm |
| Product Color | Lochness Gray |
Pointing Device
| Movement Detection | BlueTrack |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Movement Resolution (dpi) | 1000 |
| SKU | GMF-00006 |
| Barcode # | 885370051803 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.1900kg |
| Shipping Width | 0.140m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.202m |
| Shipping Cubic | 0.001697000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





