- Pick Up Available
- Australian Warranty
- Checkout Securely
Microsoft Arc Mouse Bluetooth XZ/ZH/KO/TH Hdwr Black
(ELG-00005)
Miscellaneous
| Device Supported | Computer |
Physical Characteristics
| Weight (Approximate) | 82.5 g |
| Height | 14.2 mm |
| Width | 55.1 mm |
| Depth | 131.3 mm |
| Product Color | Black |
General Information
| Product Type | Mouse |
| Manufacturer Website Address | http://www.microsoft.com/en-au |
| Manufacturer | Microsoft Corporation |
| Product Name | Arc Mouse |
| Product Line | Arc |
| Brand Name | Microsoft |
Pointing Device
| Movement Detection | Optical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Number of Total Buttons | 2 |
| Scroller Type | Touch Scroll |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| SKU | ELG-00005 |
| Barcode # | 889842199635 |
| Brand | MICROSOFT |
| Shipping Weight | 0.2100kg |
| Shipping Width | 0.080m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.160m |
| Shipping Cubic | 0.000384000m3 |
Be The First To Review This Product!
Help other Device Deal users shop smarter by writing reviews for products you have purchased.





